Вмро-ДПМНЕ не гласа закони под уставното име, ама поднесува илјадници амандмани под Република Северна Македонија за да штити криминалци, обвини СДСМ


СДСМ денеска ги повика пратениците од опозиционата ВМРО-ДПМНЕ да одговорат зошто ги блокираат судските и изборните реформи со илјадници амандмани и зошто ...
| | веќе видена | слични
3 копии

24 декември е еден од најцрните датуми во нашата демократија. На 24 декември 2012 ВМРО-ДПМНЕ раководена од Никола Груевски насилно ги избрка прво новинарите од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во 2020 година Северна Македонија ќе стане полноправна членка на НАТО. За нас, комплетирањето на техничкиот процес за полноправно членство во Алијансата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред седум години насилничкото, криминално однесување на ВМРО-ДПМНЕ го создаде еден од најцрните датуми во нашата демократија. На 24 декември 2012 ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, вечерва во емисијата „Топ Тема“ на Телма телевизија одбегна да одговори неколку пати на поставеното прашање, ...
| | веќе видена | слични

Никој нема да не спречи во борбата за силна реформа и прочистување на судството, порача генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски во вечерашното гостување ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во вечерашното гостување на „Топ тема“ рече дека прават се за да се спроведе целосно прочистување на судството и ...
| | веќе видена | слични

ВМРО ДПМНЕ 2,5 години единствено нешто што го прави ја блокира државата, сака да не врати назад, да не извади од НАТО и да не оддалечи од ЕУ, рече генералниот ...
| | веќе видена | слични

Оваа влада ја извади државата од граѓанска војна која можеше да ни се случи на 27 ми април и тоа никогаш не смее да се заборави, да не се заборави што правеше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 366 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Првичната согласност за предизборната коалиција паднала викендов на средба меѓу високи партиски функционери, но деталите за идната коалициска соработка ќе ...
сите 237 | | | веќе видена

Го поздравувам усвојувањето на повеќе реформски закони, вклучително и Законот за јавно обвинителство. Нивната имплементација треба да го зајакне владеењето на ...
сите 106 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

- Полициски службеници од СВР Скопје синоќа во 22.20 часот, во скопското село Арачиново, го лишиле од слобода Ч.В.(24) од село Лојане, општина Липково, затоа ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вмро-ДПМНЕ не гласа закони под уставното име, ама поднесува илјадници амандмани под Република Северна Македонија за да штити криминалци, обвини СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: