Сеад Кочан не се сеќава дека донирал за кампањата на ВМРО-ДПМНЕ


6 копии

На денешното рочиште за случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ беа сослушани сведоци за тоа дали и како донирале средатва и услуги за политичката кампања ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бизнисменот Сеад Кочан на кратко излезе од затворот во Идризово. Го повика обвинителката Лиле Стефанова во предметот „Титаник“ да сведочи дали фирмата ...
| | веќе видена | слични

Незаконитости во покривањето на трошоците за кампањата на ВМРО-ДПМНЕ на изборите во 2011 година се обидуваше да докаже обвинителката Лиле Стефанова, преку ...
| | веќе видена | слични

Останато

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев ...
сите 382 | | | веќе видена

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува ...
сите 388 | | | веќе видена

Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии - на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би ...
сите 171 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 139 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју во живо за „Фокс Бизнис Њуз“, при што ги повтори обвинувања за изборни измами. Во телефонскиот разговор, во ...
сите 207 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сеад Кочан не се сеќава дека донирал за кампањата на ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: