Кој заработува повеќе: нотари versus извршители?


Останато

Селекторот на машката ракометна репрезентација, Данило Брестовац денеска изјави дека тимот оди на победа во последниот меч против домаќинот Австрија. Тој вели ...
сите 385 | | | веќе видена

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев денеска го доставил барањето за мислење до Државната изборна комисија (ДИК), во врска со одлуката за ...
сите 214 | | | веќе видена

Во пресрет на големиот христијански празник Богојавление – Водици, Општина Крива Паланка и Кумановско-осоговската епархија ги повикуваат верниците кои сакат да ...
сите 132 | | | веќе видена

Иранската Влада денеска ги отфрли обвинувањата дека се обидела да го прикрие фактот дека Војската случајно го урнала украинскиот авион во близина на Техеран, ...
сите 391 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ им го честита успехот на екипата која го создаде документарниот филм „Медена земја“, кој денеска е номиниран во две ...
сите 106 | | | веќе видена

Селекторот Данило Брестовац се обиде да види и една позитивна страна по тешкиот пораз од Чешка во второто коло од групната фаза. Тој го доби младиот Марко ...
сите 114 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска повторно ја бранаше својата одлука да се убие Касем Сулејмани, тврдејќи дека овој истакнат ирански генерал и ...
сите 136 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Хрватска како лидер во групата А во Грац со перфектни „три од три“ патува во главната фаза во Виена, откако вечерва во последното коло од ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој заработува повеќе: нотари versus извршители?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: