Доаѓа ли крајот на традиционалното IPO?


Се повеќе граѓани сакаат кредит од финансиските друштва, а побарувачката е условена од желбата за задоволување на ургентни потреби, купување на рати, комфорно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ја реобјавуваме саботната анализа првично објавена на 7 септември годинава. Во Македонија голема е бројката на луѓе кои немаат доволно храна, но според ...
| | веќе видена | слични

Македонско – израелскиот стартап Exai се придружува на овој тренд: stock options за своите програмери Компанијата која речиси две години работи на македонскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Многу новини предводат домашните банки кога новите технологии се во прашање иако сепак, во земјава се уште дури 88 отсто од вкупните трансакции со картичките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 223 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со генералниот секретар Љупчо Николовски и претседателот на Комисијата за надворешни работи на СДСМ, Едмонд Адеми се ...
сите 242 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 86 | | | веќе видена

Германскиот голман Андреас Волф беше фантастичен во првиот период со девет интервенции од кои три од седум метри (два му одбрани на Хорват и еден на Карачиќ) и ...
сите 119 | | | веќе видена

Фудбалерот на Реал, Герет Бејл уште еднаш го напушти стадионот, без да го чека крајот на натпреварот на неговиот клуб. Во 20. коло од Ла Лига, екипата на Реал ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доаѓа ли крајот на традиционалното IPO?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: