Законот за Брегзит ќе биде во британскиот Парламент до Божик


4 копии
3 копии
3 копии

Британските пратеници вчера го изгласаа предлог-законот на премиерот Џонсон за Брегзит. Пратениците и понатаму може да влијаат на законот, но ова значи дека ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави денеска дека договорот за слободна трговија, кој сака да го постигне со ЕУ следната година, нема да биде согласно ...
| | веќе видена | слични

Британскиот парламент денеска го усвои планот за брегзит на премиерот Борис Џонсон, според кој Велика Британија ќе излезе од Европската Унија на 31 јануари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со настап во историското место Аламо, каде во 1835-36 година се одиграла прочуената битка од борбата за независност на Тексас против мексиканската армија, и ...
сите 568 | | | веќе видена

Бугарија се обидува да ја смени тактиката кон Скопје, откако земјата во декември го блокираше патот на Северна Македонија кон европската унија, пишува ...
сите 466 | | | веќе видена

Вицепремиерот и министер за политички систем Артан Груби во вчерашното гостување на ТВ21 рече функционерите на ДУИ заслужиле да бидат казнети за неносење маски ...
сите 135 | | | веќе видена

Групата за теорија на заговор позната како QAnon ја зголеми популарноста во последните месеци. Таа се прошири од таблите за пораки до мејнстрим платформите и ...
сите 143 | | | веќе видена

Се намалува притисокот на водотеците во Кумановско и општина Старо Нагоричане, но нивоата на Пчиња и Крива река сè уште се на високо ниво, проценија денеска ...
сите 191 | | | веќе видена

Уште еден пропуст во низата на Венко Филипче во процесот на лечење на граѓаните со корона. Единствениот лек, влезен во светски протоколи дека помага во ...
сите 199 | | | веќе видена

„Наводно имало вооружени групи кои се подготвуваат на 20 јануари да дојдат во Вашингтон на инаугурацијата на Бајден, но се најавуваат 15.000 полицајци, верувам ...
сите 6 | | | веќе видена

Британско медицинско лице се зарази со коронавирус еден месец откако ја прими првата доза на вакцината – само неколку дена откако му беше откажана втората ...
сите 513 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за Брегзит ќе биде во британскиот Парламент до Божик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: