Пијан кумановец омаловажувал полициски службеници

Во саботата покрај патот за скопското Горно Нерези биле пронајдени човечки коски, за кои се уште не се знае од кого се.Од МВР известуваат за пронаоѓањето за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

На 22.12.2019 во 14.40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит Пазар ги лишиле од слобода Р.П.(27) и Д.Г.(22), двајцата од Скопје, затоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Владата на седницата која ја одржа денеска донесе одлуки и нови мерки со цел справување со коронавирусот, дознава ТВ21. Меѓу нив, онлајн работа на државни и ...
сите 283 | | | веќе видена

Од денеска почнува назначувањето на директорите на институциите кои се под надлежност на Владата, соопшти денеска премиерот Зоран Заев, откривајќи дека за ...
сите 226 | | | веќе видена

Инфективното одделение во штипската Клиничка болница е исполнето до последниот кревет. Директорот на Клиничка болница – Штип, Ален Ѓеорѓијев за МИА вели дека ...
сите 170 | | | веќе видена

Мерките за заштита од ковид-19 кои се во Собранието мора итно да се донесат, порача министерот за здравство, Венко Филипче. Вели дека пратениците треба да ...
сите 208 | | | веќе видена

Аплициравме за вакцината против Ковид-19 преку Ковакс механизмот и имаме пристап до соодветна количина за вакцинирање на населението, истакна министерот за ...
сите 40 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пијан кумановец омаловажувал полициски службеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: