Бизнисот бара брзи избори, без долги кампањи

Алчноста и немањето општествена одговорност кај големите откупни компании, винарии, млинарници, млекарници ќе придонесат да се уништи македонското ...
| | веќе видена | слични

Ниските откупни цени, неорганизираноста на земјоделците, нелојаната конкуренција, монополот на пазарот за откуп, непостоењето на договорно производство, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ако не ги средиме состојбите во правосудството и ако конечно не завладее правото, бизнисот ќе го изнесе капиталот надвор, ќе регистрира компании во Прешево, ...
| | веќе видена | слични

Висината од 14.500 денари не само што е понижувачка, туку и самото отворање на тоа прашање е понижувачко, смета првиот човек на Стопанската комора на ...
| | веќе видена | слични

Состојбата во земјоделството е драматична. Субвенциите не го даваат саканиот ефект, обработливите површини се намалуваат, бележиме пад на растителното и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Три лица се полесно повредени во сообраќајка што утрово околу 8 часот се случи пред велешкото село Иванковци, наспроти гробиштата. Повредените со возило на ...
сите 196 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 308 | | | веќе видена

Факти кои го одбележаа денот: 1. Градоначалникот на СДСМ, Курто Дудуш за тепање на граѓанин Луи Витон судството на Заев само го опомена. 2. Генералниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Да снимиме филм за Боки 13 и Ката како после прославите на 1ТВ каде присуствуваше цела Влада ги апсеа за рекет, вели екс министерката за култура Ганка ...
сите 141 | | | веќе видена

Малме, 18. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Португалската репрезентација продолжува да биде најпријатното изненадување на Европското првенство во ракомет, откако сред ...
сите 172 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 104 | | | веќе видена

Диего Симеоне се докажа како фантастичен тренер во изминативе години како предводник на Атлетико Мадрид, но и самиот признава дека неисполнета желба му е да се ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизнисот бара брзи избори, без долги кампањи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: