Министерот Филипче: Ѓубрето треба да биде фрлено во отпад, а не на улица


Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ѓорче Петров се гуши. Ги рушиме сите рекорди на загаденост, а ја добивме и најголемата дива депонија во Скопје. Градоначалникот Наумовски наместо да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вратоврските ги заменаа со ракавици и од депониите во своите општини им порачаа на граѓаните да поработат на нивната еколошка свест. Но, каде заврши ѓубрето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден веднаш се фати за работа и почна да ги поништува политиките на неговиот претходник Доналд Трамп, уште на првиот ден од ...
сите 209 | | | веќе видена

Недвосмислена поддршка од страна на Словенија во рамките на евроинтегративниот процес за МакедонијаНедвосмислена поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и улогата која што како ...
сите 212 | | | веќе видена

Согласно неделните извештаи на Институтот за јавно здравје за изминатиот месец, се бележи стабилизација на епидемијата во земјата, велат од Министерството за ...
сите 606 | | | веќе видена

Македонија се уште ги очекува 8.000 вакцини од СрбијаОд политичарите прв ќе се вакцинира министерот за здравство Венко ФилипчеЕК заклучи дека потребна е ...
сите 403 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерот Филипче: Ѓубрето треба да биде фрлено во отпад, а не на улица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: