Македонските менаџери учат од Јапонци

Комерцијална банка АД Скопје во соработка со Европската банка за обнова и развој (ЕБРД) и Европската Унија (ЕУ-ИПА Фондови) на 19.12.2019 година ја исплати ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

На 16 декември во просториите на Фондот за иновации и технолошки развој се одржа првата сесија од серијалот „E-commerceAfterwork сесии”, на тема: „Со извоз до ...
| | веќе видена | слични

Регионалниот центар за евроинтеграции од бугарскиот град Ќустендил со својот македонски партнер Центарот за одржлив развој ЕЛИПСА од Куманово, во рамките на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Социјалното претприемништво во европските држави не е ништо ново. Во Европа постојат 2 милиони социјални претпријатија кои претставуваат 10% од сите бизниси во ...
| | веќе видена | слични

Основните и средните училишта покажуваат голем интерес да бидат дел од повикот „Предизвик за млади истражувачи" велат од Фондот за иновации и технолошки ...
| | веќе видена | слични

Дел од земјоделците во Пелагонија преку лето се соочуваат со недостиг на вода за посевите. Ученици од основното училиште „Манчук Матак“ од Кривогаштани ...
| | веќе видена | слични

Останато

Една од главните забелешки е што во преодните и завршните одредби на предлог законот за Јавно обвинителство се остава еден простор за условно речено вдомување ...
сите 247 | | | веќе видена

 Доколку се ревидира методологијата на проширување и доколку Унијата напредува во сопствената реорганизација преговорите на Македонија со Унијата можат да се ...
сите 370 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 201 | | | веќе видена

1ТВ по долго време откако излезе аферата со случајот Рекет, се огласија на социјалните мрежи. – Нашата прва објава ја посветуваме на Бојан Јовановски, човекот ...
сите 86 | | | веќе видена

Лука Циндриќ нема да игра утре против Шпанија во решавачкиот натпревар за пласман на првото место во групата „1“ на ЕП. Според хрватските медиуми, Циндриќ не ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонските менаџери учат од Јапонци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: