Монтереј е противникот на Ливерпул на Светскиот куп во Катар


Ливерпул за прв пат во клупската историја стана светски шампион. Со минимални 1:0 после продолженија „црвените“ го победија Фламенго. Одлучи голот на Фирмино ...
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше пресреќен по триумфот на Светското клупско првенство, откако неговиот тим го победи бразилски Фламенго со 1:0 во ...
| | веќе видена | слични

Големото финале на Светското клупско првенство понуди голема драматика бидејќи мечот отиде во судиски продолженија, но иако прилично се играше чист и отворен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европскиот првак Ливерпул го победи јужноамериканскиот фудбалски владетел Фламенго со 1:0, во финалето на Светското клупско првенство кое се играше во Катар. ...
| | веќе видена | слични

Ливерпул, до наредното светско клупско првенство на ФИФА, на дресовите ќе го носи амблемот на ова натпреварување како потсетување дека е светски првак, а ова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двајца од тројцата Кинези во Франција на кои им е дијагностициран коронарвирус, пристигнале во Париз без симптоми на болеста, соопштија денеска лекарите во ...
сите 607 | | | веќе видена

Комисијата за политички систем ќе организира јавна расправа по предложениот текст на законот за јавно обвинителство во вторник. Најаевено е дека на расправата ...
сите 423 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 245 | | | веќе видена

Љубомир Врањеш на дебито на клупата на Словенија успеа да и го донесе четвртото место на оваа репрезентација на Европското првенство, втор најдобар резултат на ...
сите 261 | | | веќе видена

Ѓорче Петров се претвори во Див Запад. Жителите стравуваат за својот мир и безбедност, додека општината се повеќе изгледа како сцена од холивудските вестерн ...
сите 49 | | | веќе видена

Четворица мигранти од Авганистан се откриени на граничниот премин Табановце во вагон на товарен воз кој сообраќал кон Унгарија. МВР соопшти дека на полноќ на ...
сите 107 | | | веќе видена

Преспанскиот договор е веќе завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Монтереј е противникот на Ливерпул на Светскиот куп во Катар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: