Османи: Со измените на изборниот модел не губи ДУИ, губат Албанците пратенички места


Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
| | веќе видена | слични

Партиите со ветувања и програми на јавните собири исто како и во кампања, но ниту една не е санкционирана за прекршување на Изборниот законик. Нема предвреме ...
| | веќе видена | слични

– Ние повторно апелираме до ВМРО ДПМНЕ и до ДУИ да ги повлечат овие илјадници аманмани и да овозможат дискусија во Парламентот. Тоа е демократијата, да ги ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова, која заради несогласувања со актуелното раководство лани поднесе оставка од претседател на Унијата на жени на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Власта не попушта- јавна дискусија за Изборниот законик ќе има посочија пратениците. На собранискиот спикер, по вчерашниот обид да ги разубеди, му одговорија ...
| | веќе видена | слични

Александар Кирацовски, претседател на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците на денешната средба со новинарите соопшти дека в среда на седница ...
| | веќе видена | слични

Има време за јавна дебата, но се нема воља кај дел од поголемите партии за Измените во Изборниот законик, му одговорија денеска пратениците кои ги иницираа ...
| | веќе видена | слични

„Иницијтивата за една изборна единица“ контра изјавата на собранискиот спикер Талат Џафери дека во Деловниокт за работа на Собранието нема правна основа во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Договорено е работните групи на власта и на опозицијата за законот за Јавно обвинителство да имаат средба до крајот на неделава, изјави денеска на ...
сите 325 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски во гостување на телевизијата Алфа за случајот „Рекет“ вели дека не верува во тоа оти Катица Јанева, поранешната ...
сите 41 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Со измените на изборниот модел не губи ДУИ, губат Албанците пратенички места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: