Груевски до Десковска: Да каже барем една фирма која сум ја преземал со изнуда


Eкс премиерот Никола Груевски по интервјуто на министерката за правда, Рената Десковска за ТВ 21, бара да каже барем една фирма која ја преземал со изнуда или ...
| | веќе видена | слични

Редовното предновогодишно обраќање на претседателот на државата, Стево Пендаровски, годинава се одржа во присуство на сите пратеници, забележуваат повеќе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ветингот кој што го предлага ВМРО-ДПМНЕ е за доброто на целата држава, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој гостуваше во емисијата „Клик ...
| | веќе видена | слични

Не можете да пристапите кон ветинг, а да немате институционални рамки. Затоа ВМРО-ДПМНЕ предлага подетален процес, а тоа е процесот кој се однесува на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред некој да започне некоја одредена позиција, да биде испитан и да се стави неговиот имот на проверка и неговиот кредибилитет, Кофи Анан во една прилика има ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Христијан МИЦКОСКИ Добивам повеќе неформални информации дека луѓе пратени од Зоран Заев, преку свои канали се јавуваат, вршат притисок и насочуваат точката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ветинг на судиите мора да има. Мора да има ветинг и на обвинителие, порачува и инсистира премиерот во заминување Зоран Заев. Создадовме амбиент соодветен, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Минаа месеци од предлогот, недели од повикот, а премиерот Зоран Заев се уште не се изјаснува по прашањето за испитување на потеклото на имотот на политичарите ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и министерката за правда Рената Дескоска се “спукаа“ на Фејсбук. Прво, откако во емисијата „Click ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во врска со предлог законот за Јавно обвинителство од 12.Дек.20 ја искористивме денешната средба со министерката Дескоска за:1. Да и ја честитаме ...
сите 423 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 270 | | | веќе видена

Гостиварц пријавил во полиција дека бил измамен од женско лице на кое ѝ дал пари за да помогне при вработување во државна институција. Според СВР Тетово, Ј.М. ...
сите 193 | | | веќе видена

Од една третина до една петтина од плата и пензија се ограничувањата за извршување за лицата приматели на просечна плата и пензија, предвидуваат измените од ...
сите 45 | | | веќе видена

Преспанскиот договор е завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори закажани на ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски до Десковска: Да каже барем една фирма која сум ја преземал со изнуда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: