Груевски до Десковска: Да каже барем една фирма која сум ја преземал со изнуда


Eкс премиерот Никола Груевски по интервјуто на министерката за правда, Рената Десковска за ТВ 21, бара да каже барем една фирма која ја преземал со изнуда или ...
| | веќе видена | слични

Редовното предновогодишно обраќање на претседателот на државата, Стево Пендаровски, годинава се одржа во присуство на сите пратеници, забележуваат повеќе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ветингот кој што го предлага ВМРО-ДПМНЕ е за доброто на целата држава, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој гостуваше во емисијата „Клик ...
| | веќе видена | слични

Не можете да пристапите кон ветинг, а да немате институционални рамки. Затоа ВМРО-ДПМНЕ предлага подетален процес, а тоа е процесот кој се однесува на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред некој да започне некоја одредена позиција, да биде испитан и да се стави неговиот имот на проверка и неговиот кредибилитет, Кофи Анан во една прилика има ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Христијан МИЦКОСКИ Добивам повеќе неформални информации дека луѓе пратени од Зоран Заев, преку свои канали се јавуваат, вршат притисок и насочуваат точката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ветинг на судиите мора да има. Мора да има ветинг и на обвинителие, порачува и инсистира премиерот во заминување Зоран Заев. Создадовме амбиент соодветен, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Минаа месеци од предлогот, недели од повикот, а премиерот Зоран Заев се уште не се изјаснува по прашањето за испитување на потеклото на имотот на политичарите ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и министерката за правда Рената Дескоска се “спукаа“ на Фејсбук. Прво, откако во емисијата „Click ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коалицијата помеѓу СДСМ и Беса значи една, заедничка политичка програма со која овие две партии ќе се појават на изборите. Која е политичката платформа, план ...
сите 204 | | | веќе видена

Здравствените власти бараат одложување на сите јавни собири и манифестации во следниот период како превенција од корона вирусот. За нивното барање, на вонредна ...
сите 462 | | | веќе видена

Претстојат тешки избори, но правдата ќе победи, бидејќи гледајте колку народ дојде само за еден ден на протестот на опозицијата, но тие имаат очекувања кои ...
сите 138 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски до Десковска: Да каже барем една фирма која сум ја преземал со изнуда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: