ВМРО-Народна партија е против идејата 80 отсто од амбасадорите да бидат вработени во МНР


ВМРО-Народна партија се спротивставува на идејата за промени во Законот за надворешни работи со кој законски ќе се бара 80 отсто од амбасадорите да бидат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Судски совет на Република Северна Македонија во допис до претседателите на судовите бара од нив во рок од една недела да му достават податоци за бројот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Евидентно зголемување на бројката на пријави од страна на граѓани, службени лица и започнати иницијативи до Државната комисија за спречување на корупцијата. ...
| | веќе видена | слични

На денешната презентација за работата на ДКСК за вториот квартал од оваа година, одговарајќи на новинараско прашање во врска со ветингот во судството, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Но, многу предмети кои се отворени и брзо се и затворени од причини за ненадлежност, недоволно доставени податоци, неосновани наводи, лажни пријави, застарени ...
| | веќе видена | слични

Државната антикорупциска комисија подготвува методологија со која ќе ги проверува судиите и обвинителите. Наредната недела од Судскиот совет ќе побара податоци ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во соопштението потпишано од претседателот на Судскиот совет Киро Здравев, се наведува дека интерес на враќање на довербата на граѓаните во судската власт, ...
| | веќе видена | слични

Точно 100 дена од разрешувањето на Вангеловски, во Врховниот суд се уште не е формиран совет кој треба да ја разгледа жалбата на доскорешниот прв човек на тој ...
| | веќе видена | слични

– Ајде кажете ни кој тоа влијае врз судиите, зошто неколку десетици предмети се чувале завршени и останале во фиоките на бившиот претседател на Врховниот суд?, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 318 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 126 | | | веќе видена

Со писмо до повеќе надлежни институции во државата, група граѓани, сопственици на станови и жители на зградите од Градски ѕид во близина на паркингот кај ...
сите 273 | | | веќе видена

Принцот Филип ќе биде погребан во сабота, но на поинаков начин од тоа што е вообичаено во кралското семејство… Традицијата според која членовите на кралското ...
сите 247 | | | веќе видена

Издавањето на официјалните пасоши и документи од страна на МВР на светски криминалци, нарко босови, мафијаши и припадници на ИСИС е загрозување на ...
сите 270 | | | веќе видена

Во време на полициски час и затворени објекти, како би спречиле вирусот Ковид-19, да се шири, ВМРО ДПМНЕ одбира да прави партиски собири и да ги крши мерките ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-Народна партија е против идејата 80 отсто од амбасадорите да бидат вработени во МНР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: