Зголемен е бројот на субвенции за печки на пелети и инвертер клими во Кочани


Советот на Општина Кочани го прифати предлогот на општинската администрација за зголемување од 50 отсто на бројот на субвенции за набавка на печки на пелети ...
| | веќе видена | слични

Како и што најави, пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе информација за енормното загадување на воздухот во целата земја и побара од Талат Џафери ова да се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поради алармантната ситуација во која се наоѓа Република Македонија во однос на загадувањето на амбиентниот воздух во градовите, пратеничката група на ...
| | веќе видена | слични

Тој истакна дека координираната инспекција драстично ги намалила примерите на илегални палења. – Во Скопје има повеќе зеленило, ослободени се дрва, поставени ...
| | веќе видена | слични

Заменик министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули денеска излезе со нови информации поврзани со аерозагадувањето Тој нагласи дека ...
| | веќе видена | слични

Борбата за здрава животна средина и чист воздух е процес, кој бара координирана и интегрирана акција од сите чинители во општеството, од системски мерки на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули на денешната прес-конференција истакна дека факт е оти оваа година има значително намалување на бројот на ...
| | веќе видена | слични

Борбата против аерозагадувањето има резултати, смета заменик министерот за животна средина Јани Макрадули. Тој на денешната прес-конференција го анализираше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 359 | | | веќе видена

По средбата со еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, лидерот на албанската опозициска Демократска партија, Љуљзим Баша изјави дека јасно потенцирал оти ...
сите 261 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Адвокатите на Орце Камчев ја дополниле понудената гаранција во жалбата пред Апелациониот суд од кој бараат да му ги врати одземените пасоши на осомничениот во ...
сите 71 | | | веќе видена

Како што доаѓа крајот на Европското првенство, така на секој меч има по некоја жртва. Силното темпо кое го диктира ова натпреварување, патувањата..тешко се ...
сите 88 | | | веќе видена

Смртоносниот нов вид коронавирус се појави во Кина минатиот месец, при што загинаа 17 луѓе за неколку недели додека стотици се заразиле со оваа ...
сите 296 | | | веќе видена

Македонија ја пропушти шансата за нови 19.000 работни места бидејќи странските инвеститори наместо во државата одат во Србија, велат од ВМРО-ДПМНЕ во нивното ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зголемен е бројот на субвенции за печки на пелети и инвертер клими во Кочани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: