Спасовски: Со Боки 13 сум имал само службени контакти не и редовна комуникација


Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
| | веќе видена | слични

Денес на сослушувачко соочување со обвинителката Вилма Русковска во Јавното обвинителство се појавија првоосомничениот во случајот „Меѓународен сојуз“, Бојан ...
| | веќе видена | слични

Заврши распитот на осомничените во случајот „Меѓународен сојуз“. Денеска последен своја одбрана за случајот имаше Бојан Јовановски кој неколку часа одговараше ...
| | веќе видена | слични

На распит утринава во Обвинителството бил и таткото на Боки13, Миле Јовановски, како и асистентка од Меѓународниот сојуз, Христина Блажевска. Претходно, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Финансиската полиција ја финишира истрагата за најмалку двајца актуелни судии и еден обвинител. Како што тврди директорот на Управата за финансиска полиција, ...
| | веќе видена | слични

Бојан Јовановски денеска од истражниот затвор „Скопје“ беше спроведен во обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, да даде исказ за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Обвинителството за организиран криминал и корупција денеска од Затворот „Шутка” споведен е првоосомничениот во случајот „Меѓународен сојуз” Бојан ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев зборува невистина – вели во реакција за Алфа бизнисменот Киро Тошевски кој беше гостин во телевизијата во петокот, во емисијата „Што не е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата на седницата која ја одржа денеска донесе одлуки и нови мерки со цел справување со коронавирусот, дознава ТВ21. Меѓу нив, онлајн работа на државни и ...
сите 283 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција денеска реагира дека Димова доделила скоро 55.000 евра на училиште во кое работат роднини на министерот Маричиќ и неговата ...
сите 110 | | | веќе видена

Фармацевтскиот гигант „Фајзер“, заедно со неговиот германски партнер, почнаа тестирање на експериментална вакцина против ковид-19 во Јапонија, комбинирајќи ги ...
сите 121 | | | веќе видена

Инфективното одделение во штипската Клиничка болница е исполнето до последниот кревет. Директорот на Клиничка болница – Штип, Ален Ѓеорѓијев за МИА вели дека ...
сите 170 | | | веќе видена

Мерките за заштита од ковид-19 кои се во Собранието мора итно да се донесат, порача министерот за здравство, Венко Филипче. Вели дека пратениците треба да ...
сите 219 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 63 | | | веќе видена

Вчера 19.12 часот било пријавено дека во Скопје, на подрачјето на Шуто Оризари, А.М.(19) од Скопје, поради недоразбирање во сообраќајот, бил физички нападнат ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Со Боки 13 сум имал само службени контакти не и редовна комуникација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: