Спасовски негира дека бил близок со Јовановски


Денес на сослушувачко соочување со обвинителката Вилма Русковска во Јавното обвинителство се појавија првоосомничениот во случајот „Меѓународен сојуз“, Бојан ...
| | веќе видена | слични

Заврши распитот на осомничените во случајот „Меѓународен сојуз“. Денеска последен своја одбрана за случајот имаше Бојан Јовановски кој неколку часа одговараше ...
| | веќе видена | слични

На распит утринава во Обвинителството бил и таткото на Боки13, Миле Јовановски, како и асистентка од Меѓународниот сојуз, Христина Блажевска. Претходно, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Финансиската полиција ја финишира истрагата за најмалку двајца актуелни судии и еден обвинител. Како што тврди директорот на Управата за финансиска полиција, ...
| | веќе видена | слични

Бојан Јовановски денеска од истражниот затвор „Скопје“ беше спроведен во обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, да даде исказ за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Обвинителството за организиран криминал и корупција денеска од Затворот „Шутка” споведен е првоосомничениот во случајот „Меѓународен сојуз” Бојан ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев зборува невистина – вели во реакција за Алфа бизнисменот Киро Тошевски кој беше гостин во телевизијата во петокот, во емисијата „Што не е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 271 | | | веќе видена

Гостиварц пријавил во полиција дека бил измамен од женско лице на кое ѝ дал пари за да помогне при вработување во државна институција. Според СВР Тетово, Ј.М. ...
сите 205 | | | веќе видена

Од една третина до една петтина од плата и пензија се ограничувањата за извршување за лицата приматели на просечна плата и пензија, предвидуваат измените од ...
сите 80 | | | веќе видена

Дотогаш институциите треба да одговорат дали носењето на обвие измени ќе влијае на македонскиот извоз на друг вид отпад во другите земјите од ЕУ. Поповска вели ...
сите 191 | | | веќе видена

Бранислав Радоњиќ Брендон се изјаснил дека не сака да биде “пурпурно суштество“, станал флуиден, па одлучил да биде Бренда.Сега сите се прашуваат дали е тој ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски негира дека бил близок со Јовановски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: