Кој има пари за поеколошки автомобил, ќе плаќа помал данок

Од следната 2020 година Франција законски ќе се позанимава со моќните автомобили кои ги поседуваат богатите Французи, таканаречени muscle cars. Од високите ...
| | веќе видена | слични

Се воведуваат нови даноци за оние кои испуштаат многу СО2. Поточно, казнувањето започнува следната година, а сопствениците на автомобили со емисија на СО2 од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од стартот на идната година законот ќе стапи на сила, но граѓаните и компаниите уште не знаат колкави ќе бидат даночните стапки и на кои видови возила. Законот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државната изборна комисија се прогласи за ненадлежна да одлучува по барањето на техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, за неговото решение Ристо ...
сите 210 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рохани предупреди денеска дека европските војници на Блискиот Исток „би можеле да бидат во опасност“, откако три европски држави го ...
сите 428 | | | веќе видена

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Федерико Валверде е суспендиран еден натпревар. Дваесет и едногодишниот фудбалер од средниот ред е казнет поради ...
сите 176 | | | веќе видена

Британската јасновитка Џемима Пекингтон (64) тврди дека Доналд Трамп ќе победи на претседателските избори во ноември 2020 година.Пекингтон, којa за минатата ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој има пари за поеколошки автомобил, ќе плаќа помал данок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: