Македонски бизнис сектор: Фирми со управител и без вработени со обрт од 200 милиони евра

Обрт од речиси 200 милиони евра во минатата година направиле 442 фирми со управител и без ниту еден вработен од 8.221 со таков статус во државата, а петнаесет ...
| | веќе видена | слични

Во земјава има вкупно 8.221 компанија без вработени, туку само со управител. Од нив, 442 лани направиле обрт поголем од еден милион денари. Анализата на Таргет ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, во своето прво обраќање пред пратениците во Собранието како шеф на државата порача дека врв на лошите состојби ...
| | веќе видена | слични

Две тарифни ознаки за прочистувачи на воздух има во Законот за царинска тарифа и во номенклатурата на царинската тарифа. Компаниите кои увезуваат прочистувачи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фактор анализира неколку компании во различни дејности кои го кршат клишето за економската заостанатост на „верниот исток“. Вкупно 6 компании кои лани ...
| | веќе видена | слични

Компании кои увезуваат прочистувачи на воздух реагираат дека Царинската управа ги оптоварува со царинска тарифа од 15 отсто. Од Царината, пак, објаснуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 299 | | | веќе видена

На чело на криминално рекетарската банда на СДСМ е Зоран Заев. Лажните вести, манипулациите и смешните оправдувања не може да ја потиснат вистината за „Рекет“, ...
сите 144 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Зоран Заев вчера од Виница истакна дека СДСМ не е веќе македонска партија, туку е мултиетничка партија со доминантно македонско гласачко тело, а тоа како што ...
сите 100 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонски бизнис сектор: Фирми со управител и без вработени со обрт од 200 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: