Грција ќе направи сѐ што може за да им помогне на соседите на патот кон ЕУ

6 копии

Атина, 13 декември 2019 (МИА) – Неформалниот работен појадок на шефовите на дипломатиите од ЕУ и од Северна Македонија и Албанија, што се одржа во понеделникот ...
| | веќе видена | слични

Вториот пленарен состанок на Меѓународната група на експерти, од Северна Македонија и Грција за надминување на разликите и поставување на стратешко партнерство ...
| | веќе видена | слични

Прашањето за договорот меѓу Турција и Либија, Гутереш ќе го упати до правните служби за да ја има нивната перцепција, рече министерот за надворешни работи на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
3 копии

За време на романското претседателство Северна Македонија ќе стане членка на Организацијата за црноморска економска соработка, рече шефицата на бугарската ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на грчкото претседателство со Организацијата за црноморска економска соработка, од утрово во Атина започна 41. Состанок на Советот на министрите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неформалниот работен појадок на шефовите на дипломатиите од ЕУ и од Северна Македонија и Албанија, што се одржа во понеделникот во Брисел, по иницијатива на ...
| | веќе видена | слични

Иницијативата на Грција е во рамките на грчката политика заснована на солунската агенда според која Атина цврсто ја поддржува европската перспектива на земјите ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата ја поставија мнозинството пратеници преку изгласаниот Закон за јавно ...
сите 551 | | | веќе видена

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 423 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 275 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска преку својата ФБ страница соопшти дека со задоволство ја прифаќа поканата. -Не бегам од соочување и не бегам од вистината, а Заев ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција ќе направи сѐ што може за да им помогне на соседите на патот кон ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: