Дали според Камчев Целе Пелистерка вршел кафанско снимање на разговорите?!


Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
| | веќе видена | слични

Ако се уште има некој што му верува на Зоран Заев, а во таа смисла и на било кој во неговиот владин кабинет дека не знаел и не бил вмешан во рекетот кој се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Финансиската полиција ја финишира истрагата за најмалку двајца актуелни судии и еден обвинител. Како што тврди директорот на Управата за финансиска полиција, ...
| | веќе видена | слични

Главниот сведок во аферата “Рекет” пријавил кај Зоран Заев, а сведочењето на сега осудениот “Кичеец” е дека Бојан Јовановски бил предупреден од човек во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Оваа прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ е посветена на скандалот и случајот „Рекет“ поврзан со милиони и милиони евра изнуда, случај којшто ја интересира ...
| | веќе видена | слични

Вчера во дел од македонската јавност видовме информации за сведочењето на Зоран Милески – Кичеец. Прашањето е дали навистина тие зборови се зборови коишто ги ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев зборува невистина – вели во реакција за Алфа бизнисменот Киро Тошевски кој беше гостин во телевизијата во петокот, во емисијата „Што не е ...
| | веќе видена | слични

Овие неколку прашања кои треба да ги одговори Зоран Заев, министерите на Заев, и прашања коишто треба да ги одговорат најблиските соработници на Зоран Заев. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот републикански гувернер на Калифорнија, холивудскиот актер Арнолд Шварценегер, упадот на демонстрантите во американскиот Конгрес го спореди со ...
сите 230 | | | веќе видена

Oние слики што ги видовме некако ми се вратија сликите од Собранието кај нас, изјави денеска обвинителката Вилма Русковска по судењето за настаните на „27. ...
сите 285 | | | веќе видена

Албанија денеска започна со вакцинација против коронавирусот. Со цел да се стекне доверба кај граѓаните дека вакцината е безбедна прв се вакцинираше премиерот ...
сите 452 | | | веќе видена

Саша Барон Коен се огласи на Твитер во петокот за да ја поздрави одлуката на Твитер трајно да го суспендира профилот на американскиот претседател Доналд Трамп ...
сите 163 | | | веќе видена

Американските власти открија најмалку 25 случаи на внатрешен тероризам во врска со немирите во американскиот Конгрес, јавија американски медиуми повикувајќи се ...
сите 412 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали според Камчев Целе Пелистерка вршел кафанско снимање на разговорите?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: