Вучиќ: Имаме доверба во Макрон


3 копии

Oсновна причина зошто нема почеток на преговори е високото ниво на корупција, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во интервју за „360 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменикот министер за надворешни работи, Андреј Жерновски, учествуваше на Четвртиот состанок на министрите за надворешни работи на Јадранската Трилатерала – ...
| | веќе видена | слични

Главни теми на состанокот беа проширувањето на Европската унија во пресрет на претседавањето на Хрватска со Советот на Европската унија во првата половина од ...
| | веќе видена | слични

Професорот и поранешен министер за финансии, Никола Поповски не е оптимист дека државава на пролет ќе добие зелено светло за почеток на преговорите со ЕУ. Во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Република Македонија да ги почне преговорите за членство во Европската Унија до одржување на предвремените парламентарни избори побара Мешовиот парламентарен ...
| | веќе видена | слични

Се бара од земјите членки на Унијата да се заложат и да донесат одлука за старт на преговорите најдоцна до состанокот на Советот на Унијата во март 2020 ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на двете делегации – учесници на Мешовитиот парламентарен комитет ЕУ-Република Северна Македонија, се задоволни од сработеното и од донесените ...
| | веќе видена | слични

На самитот во Загреб имаме амбиција и јасна цел – да се почнат преговори со Македонија и со Албанија пред мај. Ова го нагласи денеска хрватскиот премиер Андреј ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На секаков начин СДСМ се обидува да избегне одговорност од криминалот, посочи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во ...
сите 398 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира но не погоди ниту една нота, не успеа да оствари ниту ...
сите 107 | | | веќе видена

Не помогнаа молбите на Бојан Јовановски и Катица Јанева, обвинети за рекет врз Орце Камчев, новинарите да останат во судница денеска кога се пуштаа смс пораки ...
сите 284 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 111 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 97 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: Имаме доверба во Макрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: