Китев: ВМРО-ДПМНЕ повторно покажува дека е против НАТО


Наместо да го поддржи ВМРО-ДПМНЕ го блокираше носењето на Законот за одбрана, на еден крајно лицемерен начин, на штета на државата и членството во НАТО. Со ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Откако собраниската Комисијата за одбрана и безбедност даде поддршка за набавка на лесни оклопни возила за потребите на Армијата, се очекува Владата на својата ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за одбрана и безбедност при Собранието на Република Северна Македонија беше информирана за потребата од склучување договор со Владата на САД за ...
| | веќе видена | слични

Името на војската да не биде Армија на Република Северна Македонија, бара ВМРО ДПМНЕ која поднесе измени на Законот за одбрана. Од опозициската партија тврдат ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со деструктивни политики кои се на штета на граѓаните на Република Северна Македонија. Со своето однесување ВМРО-ДПМНЕ го крши Уставот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хаосот и блокадите со носењето на законите од областа на одбраната и безбедноста како и нивното непочитување по донесување и во периодот на нивна ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев изјави дека неговата пратеничка група денеска поднела измени на Законот за одбрана, ист идентичен со оној што е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Александар Николоски вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија истакна ...
сите 601 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

На денешната седница на собраниската Комисија за образование, наука и спорт, на страна од дневниот ред, процедурално се дебатираше и за најавената расправа за ...
сите 170 | | | веќе видена

Новата администрација на САД ќе ја следи и помага евроатлантската интеграција на Северна Македонија, а во тој контекст ќе го постави и прашањето за бугарската ...
сите 202 | | | веќе видена

На европратеникот Ангел Џамбаски не му се допаѓа тоа што македонските политичари на Србите им го честитаа празникот Свети Сава. Вли дека не познава ниту еден ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Китев: ВМРО-ДПМНЕ повторно покажува дека е против НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: