Елези: Се обезбедуваат средства за реновирање на студентски домови


Реновирање на студентски домови, пречистителна станица за отпадни води во Скопје , проширување на 4 системи за наводнување и поврзување на локални патиштасо ...
| | веќе видена | слични

Тендер за проектот за инсталација на електронски систем за наплата и изградба на три нови патарини долж Коридорот 8 и автопатот Миладиновци – Штип е најавен од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Почнува со реализација пречистителната станица Скопје која ќе се гради на реката Вардар, како една од најголемите инвестиции за инфраструктурен проект за ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 45 заинтересирани економски оператори, од земјата и странство, за постапката за „Изградба на пречистителна станица и реконструкција и надградба на ...
| | веќе видена | слични

СДСМ трајно го решеава третманот на отпадни води во Скопје. Инвестираме во проект што му е ургентно потребен на Скопје, затоа што зголемувањето на населението, ...
| | веќе видена | слични

ЕБОР ќе обезбеди заем од 58 милиони евра за финансирање на првата голема пречистителна станица за отпадни води во Скопје, а финансирањето на овој проект ќе ...
| | веќе видена | слични

До 2025 година треба да биде изградена пречистителна станица за отпадни води во Скопје за што ќе бидат инвестирани 136 милиони евра од кои дел се заеми од ...
| | веќе видена | слични

Европската инвестициска банка со грант од 10 милиони евра ќе ја помогне изградбата на еден од најголемите инфраструктурни проекти наменети за заштита на ...
| | веќе видена | слични

Ова е еден од најголемите инвестициски зафати во делот на екологијата што трајно ќе го реши третманот на урбаните води од главниот град. За проектот се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во денешното гостување во Телевизија 24 поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски истакна дека оваа Влада е политички и кадровски истрошена, министри ...
сите 415 | | | веќе видена

Преку апликацијата за самопопишување заклучно со 08.50 часот денеска се евидентирале вкупно 40397 лица кои се во странство. Евидентирањето на иселениците преку ...
сите 385 | | | веќе видена

Неопходна е широка влада за национален спас оценуваат дел од аналитичарите откако деновиве ова прашање стана особено актуелно по пределогот на премиерот Заев. ...
сите 150 | | | веќе видена

Во ситуација кога е загрозен највисокиот општествен интерес – народното здравје, на државата ѝ стојат на располагање мерки на принуда, вели епидемиологот ...
сите 249 | | | веќе видена

Венко Филипче да одговори дали неговиот дедо д-р. Јорданчо Савески бил во Занзибар со заболените од африканскиот сој на КОВИД 19 и дали после тоа отишол во ...
сите 301 | | | веќе видена

Единствен кој го брани криминалот на Сашо Мијалков е Зоран Заев. Тој се договори со Мијалков да создава вештачка криза во ВМРО, и три години не смееше да го ...
сите 131 | | | веќе видена

Во однос на прашaњето за широка владина коалиција, од опозициската ВМРО-ДПМНЕ велат дека никакви очајнички потези повеќе не му поминуваат на Зоран Заев. „Зоран ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Елези: Се обезбедуваат средства за реновирање на студентски домови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: