Професионалните театри со помалку претстави и посетители отколку аматерските

За 5,9 проценти е намален вкупниот број изведени претстави во професионалните театри во сезоната 2018/2019 во однос на претходната 2017/2018. За 3,8 отсто е ...
| | веќе видена | слични

Значаен пад на цените на недвижнините во третото тромесечје годинава. Ако се споредува со вториот квартал становите поевтиниле за дури 3,9 проценти што е ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
9 копии

На почетокот на 2018 година, во Словенија живееле 250.000 имигранти, што е 12 отсто од вкупното население. Со тоа, земјата се наоѓа на 16 место на листата на ...
| | веќе видена | слични

Во Србија секој пети ден по едно силување.Спрема податоци на Републичкиот завод за статистика во 2017 година за силување пријавни се 77 полнолетни лица,а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судскиот процес “Монструм” на кратко се врати на почеток но во согласност со одбраната продолжи кај што застана. Почнувањето од почеток се случи заради промена ...
сите 377 | | | веќе видена

Македонскиот национален тим  вечерва од 18-15 часот против еден од кодомаќините на првенството Австрија  го игра  одлучувачкиот дуел на шампионатот за пласман ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Професионалните театри со помалку претстави и посетители отколку аматерските

Од:
До кого (е-маил):
Порака: