Заев: Пуштен најголемиот ИПАРД-проект во истoријата во Струга


Премиерот Зоран Заев на денешното пуштање во употреба фабриката „Подгорка“, за производство, обработка, расекување и пакување на месо по најсовремени стандарди ...
| | веќе видена | слични

Кои се фирмите кои добиле најмногу пари од државните инситуции во Ноемри ?! Бројките на порталот „Отворени финансии“ покажуваат дека компанијата Окта АД Скопје ...
| | веќе видена | слични

Фабриката доби највисока финансиска поддршка од Мерката 3 – Инвестиции во преработка и маркетинг на земјоделските производи од ИПАРД 2 програмата, односно 2,2 ...
| | веќе видена | слични

Започнал со двајца вработени, а денес држи 55 работни места и еден куп можности за уште поголем број врабтоувања во Охридско - струшкиот регион . Ова е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Струга, денеска, свечено беше пуштена во употреба фабриката „Подгорка“ за производство, обработка, расекување и пакување месо по современи стандарди. Како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на денешната 13-та седница ги разгледа и прифати препораките на Комисијата за заразни болести за ограничување на работно време на сите угостителски ...
сите 256 | | | веќе видена

Од денеска почнува назначувањето на директорите на институциите кои се под надлежност на Владата, соопшти денеска премиерот Зоран Заев, откривајќи дека за ...
сите 221 | | | веќе видена

Во Скопје, тие се обидуваат да се вратат 1.000 години наназад за да и дадат легитимитет на теоријата за Коминтерна и по 1944 година за Титова Југославија, вели ...
сите 619 | | | веќе видена

Бројките на ковид позитивни секојдневно растат како во Тиквешијата, така и во земјава. Состојбата по се изгледа е надвор од контрола, алармираат матични лекари ...
сите 314 | | | веќе видена

Аплициравме за вакцината против Ковид-19 преку Ковакс механизмот и имаме пристап до соодветна количина за вакцинирање на населението, истакна министерот за ...
сите 37 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Пуштен најголемиот ИПАРД-проект во истoријата во Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: