Во Охрид денес претежно облачно време со слаб локален дожд и температура до 7. степени

Охрид, 13. декември 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, а на планините со снег. Пообилни врнежи ќе има од ноќните ...
| | веќе видена | слични
17 копии
2 копии

Минималните температури ќе се спуштат до  0, а максималните ќе се искачат  до 15 степени. За време на викендот под влијание на влажни воздушни бранови од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Невообичаено топлото време со температури над нулата во декември, ги изненади жителите на Москва, кои во чудење се прашуваат каде исчезна зимата. Ова е прв ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Времето ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд, претежно во западните делови. За време на викендот ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Оливер Спасовски очекува Предлог законот за јавно обвинителство, за којшто е потребно двотретинско мнозинство да биде разгледан на пленарна седница и ...
сите 841 | | | веќе видена

Денешното рочиште за „Рекет“ не почна навреме поради задоцнетото спроведување во судот на Катица Јанева од домашен притвор.Во судот денеска се пуштаат снимки ...
сите 373 | | | веќе видена

-Децава од „Медена земја“ за се што направија за нашата земја,сепак, ќе добијат 50-60 илјади евра од Владата и град Скопје. Ова е чудо над чудата и треба да ...
сите 165 | | | веќе видена

Членството на нашата земја во НАТО сега е прашање на денови! Сите анализи потврдуваат – Членството во НАТО значи политички силна земја, просперитет на долг ...
сите 253 | | | веќе видена

Вчера во собранието, техничкиот премиер Оливер Спасовски поднесе барање за разрешување на министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи. Одлуката на ...
сите 222 | | | веќе видена

Откако во јавноста, одредени портали, со брзина на светлината, пласираа информација дека приведените полициски службеници, во врска со целосната снимка од ...
сите 13 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Охрид денес претежно облачно време со слаб локален дожд и температура до 7. степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: