7 предмети кои според Баба Ванѓа треба секој да ги има во секој дом

Евгеника Давиташвили била најпопуларна јасновитка на сите времиња, а во бившиот СССР важела за феномен.Позната е како руска исцелителка, писател, јасновидец и ...
| | веќе видена | слични

Евгенија Давитешвили, позната како Џуна, е руски исцелител, писател, сликар, астролог и јасновидец. Таа на неколку дена пред да почине, во 2015 година, во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 451 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 312 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Руската полиција го уапси опозицискиот политичар Алексеј Навални на аеродромот во „Шереметјево“ во Москва, веднаш откако тој слета со авион од Германија, ...
сите 98 | | | веќе видена

-Мора да се изрази благодарност до граѓаните коишто ги почитуваат превентивните мерки. Навистина немаше значаен број на собири за новогодишните празници. Сега ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

7 предмети кои според Баба Ванѓа треба секој да ги има во секој дом

Од:
До кого (е-маил):
Порака: