Галопирачки раст на аутсорсинг-индустријата, државата да го препознае потенцијалот


Аутсорсинг-индустријата во земјава до 2022 година се очекува да надмине 15.000 вработени, што е три пати повеќе од 2018 година, кога вработувала 5.713 лица. ...
| | веќе видена | слични

Македонско – израелскиот стартап Exai се придружува на овој тренд: stock options за своите програмери Компанијата која речиси две години работи на македонскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По долга соработка со маркетинг тимот на Сара Фешн, решивме да направиме разговор со Маја Илисока, раководителка на овој сектор. Маја е млада и креативна ...
| | веќе видена | слични

Многу новини предводат домашните банки кога новите технологии се во прашање иако сепак, во земјава се уште дури 88 отсто од вкупните трансакции со картичките ...
| | веќе видена | слични

Ние во Спорт вижн веруваме дека компетенциите на човечкиот капитал базирани на знаење се едни од најважните предности за конкурентен развој. Затоа, постојаното ...
| | веќе видена | слични

Еден од пет возрасни носи паметен или фитнес часовник, а до 2020 година се проценува дека пазарот на пренослива технологија ќе има вредност од 30 милијарди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Трагедија се случи утринава на Ибарска магистрала кога во сообраќајна несреќа животот го загубија две млади лица од Црна Гора, а една жена е тешко повредена. ...
сите 285 | | | веќе видена

Договорено е работните групи на власта и на опозицијата за Законот за јавно обвинителство да имаат средба до крајот на неделава, изјави денеска на прес- ...
сите 304 | | | веќе видена

Лука Циндриќ нема да игра утре против Шпанија во решавачкиот натпревар за пласман на првото место во групата „1“ на ЕП. Според хрватските медиуми, Циндриќ не ...
сите 252 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој е осомничен во случајот Империја нуди гаранција во имот од 3 милиони 188 илјади евра. Камчев, гарантира дека нема да бега со ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Галопирачки раст на аутсорсинг-индустријата, државата да го препознае потенцијалот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: