Македонија е 15-та најмизерна земја во светот – кој е на првото место?


 Артур Окун е авторот на т.н. „индекс на мизерија“, особено популарен за време на мандатите на Роналд Реган и Џими Картер, пренесува Економик Тајмс. Ова е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нашата земја има висока младинска невработеност. Економскиот магазин Економист пишува дека Македонија е трета земја во светот по невработеност на младите. Од ...
| | веќе видена | слични

Македонија и понатаму е на последните места во регионот според индексот на човеков развој. Нашата земја е рангирана на лошата 82-ра позиција во извештајот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поразителна е статистиката која вчера ја објави еминентниот економски магазин „Економист“, според која нашата земја се наоѓа на третото место во светот според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова е вистината за Македонија која нема да ја видите во скапите спотови на СДСМ. Со Заев, Македонија е на дното на листата на земји со еднаков развој и меѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
сите 212 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 210 | | | веќе видена

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
сите 289 | | | веќе видена

Болничките капацитети не се загрозени и секаде има слободни кревети, смирува министерот за здравство Венко Филипче.Тој уште вели дека не се исклучуваат нови ...
сите 409 | | | веќе видена

Денеска ги видовме со сета своја немоќ како на отворена сцена се обидуваат византиски убедени од своите лакеи (поранешни високи функционери на опозицијата) ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија е 15-та најмизерна земја во светот – кој е на првото место?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: