Силјановска за Законот за јазици: Или законот го пишувал некој кој не е правник, или пак бил напишан од некој однадвор

2 копии

Професорката Гордана Силјановска нагласува дека Законот за јазици има многу недостатоци и има сериозни проблеми со уставноста на решенијата и тоа ќе го оценува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Професорката Гордана Силјановска во синоќешната емисија Клик плус на ТВ 21 изјави дека се става под сериозен прашалник кредибилитетот и професионалните ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Јас сум рекла во неколку наврати дека не верувам оти случајот Рекет е персонална приказна врзана само за Катица Јанева и Боки 13, не верувам во тоа бидејќи не ...
| | веќе видена | слични

Професорката Гордана Силјановска вечерва во #ClickPlus рече дека знаела дека СЈО ќе нема добар исход, уште кога видела кој ќе биде на чело на таа институција. ...
| | веќе видена | слични

Јас не очекував добар исход од формирањето на Специјалното јавно обвинителство, особено во моментот кога беше јасно кој ќе застане на чело на овој орган, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога се во прашање извештаите и мислењата на Венецијанската комисија, јас имам искуство и знам како ги пишуваме заклучоците. Значи Венецијанската комисија прво ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација во третиот натпревар дојде до првата победа на 27. Светско првенство, а тој триумф над Чиле (32-29) беше доволен за ...
сите 327 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 163 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силјановска за Законот за јазици: Или законот го пишувал некој кој не е правник, или пак бил напишан од некој однадвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: