Новозеландската војска во невозможна мисија за извлекување на телата на загинатите во ерупцијата на вулкан (ВИДЕО)


Властите наидоа на огромен притисок од семејствата на жртвите да ги донесат телата што е можно поскоро. Полицијата одби да учествува во акцијата поради ризик ...
| | веќе видена | слични

Уште две тела на луѓето кои настрадаа во ерупцијата на Нов Зеланд можно е никогаш да не бидат најдени. Се трага по 17-годишната Винони Џејн Лонгфорд од ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена полицијата ги објави имињата на двете жртви чии тела се уште не се пронајдени - станува збор за 17-годишната Австралијка Винона Џејн Ландфорд ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Телата на двајца загинати во вулканската ерупција на Нов Зеланд можеби никогаш нема да бидат пронајдени, соопшти тамошната полиција.Властите пред неколку дена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Идентификувани се сите настрадани во ерупцијата на вулканот на Белиот остров, објавила во вторникот новозеландската полиција, наведувајќи ги меѓу последните ...
| | веќе видена | слични

Идентификувани се сите настрадани во ерупцијата на вулканот на Белиот остров, а според последните информации меѓу последните идентификувани жртви се имињата на ...
| | веќе видена | слични

Надлежните ги идентификуваа сите загинати во ерупцијата на вулканот на Белиот остров, објави во денес новозеландската полиција, наведувајќи дека меѓу ...
| | веќе видена | слични

Новозеландската влада на чело со премиерката Џасинда Ардерн и граѓаните ширум Нов Зеланд со минута молч денеска им оддадоа почит на жртвите, точно недела дена ...
| | веќе видена | слични

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Селекторот на машката ракометна репрезентација, Данило Брестовац денеска изјави дека тимот оди на победа во последниот меч против домаќинот Австрија. Тој вели ...
сите 385 | | | веќе видена

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев денеска го доставил барањето за мислење до Државната изборна комисија (ДИК), во врска со одлуката за ...
сите 214 | | | веќе видена

Во пресрет на големиот христијански празник Богојавление – Водици, Општина Крива Паланка и Кумановско-осоговската епархија ги повикуваат верниците кои сакат да ...
сите 132 | | | веќе видена

Иранската Влада денеска ги отфрли обвинувањата дека се обидела да го прикрие фактот дека Војската случајно го урнала украинскиот авион во близина на Техеран, ...
сите 391 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ им го честита успехот на екипата која го создаде документарниот филм „Медена земја“, кој денеска е номиниран во две ...
сите 106 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Хрватска како лидер во групата А во Грац со перфектни „три од три“ патува во главната фаза во Виена, откако вечерва во последното коло од ...
сите 136 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска повторно ја бранаше својата одлука да се убие Касем Сулејмани, тврдејќи дека овој истакнат ирански генерал и ...
сите 136 | | | веќе видена

Селекторот Данило Брестовац се обиде да види и една позитивна страна по тешкиот пораз од Чешка во второто коло од групната фаза. Тој го доби младиот Марко ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новозеландската војска во невозможна мисија за извлекување на телата на загинатите во ерупцијата на вулкан (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: