Дали повисокиот данок за постари автомобили ќе го намали загадувањето

Од следната 2020 година Франција законски ќе се позанимава со моќните автомобили кои ги поседуваат богатите Французи, таканаречени muscle cars. Од високите ...
| | веќе видена | слични

Се воведуваат нови даноци за оние кои испуштаат многу СО2. Поточно, казнувањето започнува следната година, а сопствениците на автомобили со емисија на СО2 од ...
| | веќе видена | слични

Од стартот на идната година законот ќе стапи на сила, но граѓаните и компаниите уште не знаат колкави ќе бидат даночните стапки и на кои видови возила. Законот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Неселективно системско решение се нуди со новиот закон за моторни возила што е во собраниска процедура, а кој треба да стапи на сила од 1 јануари 2020 година и ...
| | веќе видена | слични

Предлог законот за моторни возила е влезен во собраниска процедура и денеска е на дневен ред на седница на Комисијата за финансирање и буџет. Неселективно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

„Бритиш ервејс“ ги суспендираше сите летови меѓу Обединетото кралство и Кина поради коронавирусот. „Ги суспендиравме сите летови од и кон Кина со моментен ...
сите 577 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во свој Фејсбук статус пишува за законот за јавно обвинителство каде вели дека и експертите го потврдиле ставот ...
сите 456 | | | веќе видена

Италијанскиот медиум „Ла верита“ со документи и докази ги покажа тортурата и пририсокот врз цели семејства кои семејството Заеви, на чело со браќата Зоран и ...
сите 156 | | | веќе видена

Коби Брајант имал добро позната склоност да лета над Јужна Калифорнија со хеликоптер, но тој и неговата сопруга имале завет, никогаш заедно да не летаат со ...
сите 257 | | | веќе видена

Љубомир Врањеш на дебито на клупата на Словенија успеа да и го донесе четвртото место на оваа репрезентација на Европското првенство, втор најдобар резултат на ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали повисокиот данок за постари автомобили ќе го намали загадувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: