Дебата: НАТО значи стабилност, безбедност и траен мир


2 копии

Наместо да го поддржи ВМРО-ДПМНЕ го блокираше носењето на Законот за одбрана, на еден крајно лицемерен начин, на штета на државата и членството во НАТО. Со ...
| | веќе видена | слични

Името на војската да не биде Армија на Република Северна Македонија, бара ВМРО ДПМНЕ која поднесе измени на Законот за одбрана. Од опозициската партија тврдат ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со деструктивни политики кои се на штета на граѓаните на Република Северна Македонија. Со своето однесување ВМРО-ДПМНЕ го крши Уставот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Хаосот и блокадите со носењето на законите од областа на одбраната и безбедноста како и нивното непочитување по донесување и во периодот на нивна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев изјави дека неговата пратеничка група денеска поднела измени на Законот за одбрана, ист идентичен со оној што е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ Емил Димитриев, го обвини СДСМ дека тие го кочат носењето на законот за одбрана и за служба во АРМ, бидејќи намерно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека Законот за попис чека на гласање односно погоден момент ога власта ќе може да собере 61 пратеник присутни во алата при гласањето, од опозициската ...
сите 445 | | | веќе видена

Како држава не ни пречи што некој сака да го гради својот идентитет, изјави вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, во интервју ...
сите 401 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 224 | | | веќе видена

Скопското обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги како ...
сите 439 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дебата: НАТО значи стабилност, безбедност и траен мир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: