Грците ќе ги враќаат иселените со плати од 3.000 евра

Ако до пред пет години младите заминуваа во странство претежно поради невработеност, денес мигрираат во потрага по поквалитетен живот, вели Зоран Илиевски од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вложувањето во човечкиот капитал е потврда дека за  СДСМ сите граѓани се важни.Во таа насока е и одлуката на Владата предводена од СДСМ, за доделување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 231 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 200 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грците ќе ги враќаат иселените со плати од 3.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: