Македонските аеродроми: За 11 месеци 2,5 милиони патници

Секогаш ќе се сеќавам на три важни настани oд мојата кариера во Македонија - денот на отворање на новата терминална зграда на скопскиот аеродром во 2011 ...
| | веќе видена | слични

Роден сум во Ајдин, Соке, град лоциран во југозападниот дел на Турција. Мајка ми беше учителка, а татко ми воен офицер. Иако сум роден во Ајдин, пораснав во ...
| | веќе видена | слични

Роден во Ајдин, Соке град кој е лоциран во југозападникот на Турција, во Скопје живее десет година, а веќе трета година ја извршува позицијата Генерален ...
| | веќе видена | слични

Аеромитинг со летови на авиони и хeликоптери од земјава и странство ќе се одржи на Меѓународниот аеродром Скопје вгодина во септември. Агенцијата за цивилно ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

ТАВ Македонија најавува проширување на охридскиот аеродром во 2020 година што ќе резултира со удвојување на капацитетот на терминалната зграда. Ќе може да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на смртни случаи предизвикани од коронавирус во Кина денеска се искачи на 132, а бројот на лица потврдени дека се заразени достигна скоро 6.000. „Руски ...
сите 793 | | | веќе видена

Италијанскиот медиум „Ла верита“ со документи и докази ги покажа тортурата и пририсокот врз цели семејства кои семејството Заеви, на чело со браќата Зоран и ...
сите 157 | | | веќе видена

Рената Дескоска успешно ја игра улогата на адвокат на мафијата. Јовевски ќе биде поканет на работни групи, на кои тој ќе може да го елаборира неговиот став. ...
сите 445 | | | веќе видена

Правосудниот систем е загрозен од политички и бизнис елити кои се инсталирани во време на режимот на Никола Груевски Таквата правосудна машинерија, избрана на ...
сите 159 | | | веќе видена

Неутешната Ванеса Брајант се обидува да остане силна после трагичната смрт на својот сопруг Коби и ќерката Џиана, поради трите ќерки кои ги доби во бракот со ...
сите 319 | | | веќе видена

Американскиот Национален одбор за безбедност во сообраќајот (НТСБ) денеска соопшти дека непостоењето на црна кутија во хеликоптерот во кој загинаа кошаркарот ...
сите 222 | | | веќе видена

Тој се обратил до обвинителството, но од таму го посочиле на судот.   Канал 5 ја контактираше обвинителката Русковска. Во телефонски разговор таа ги отфрли ...
сите 158 | | | веќе видена

Разобличени се сите маски на независно расцветано судство на Зоран Заев, кое всушност е судство зависно од власта на Заев и СДСМ. Кацарска судството и ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонските аеродроми: За 11 месеци 2,5 милиони патници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: