Што јаде Македонецот? Многу леб, малку месо!

2 копии

Холестеролот и триглицеридите претставуваат два облика на липиди (масти). Постојат два вида холестерол – ЛДЛ „лош“ и ХДЛ „добар“ холестерол. Кога нивото на ЛДЛ ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Срамота се испотепаа за Чесниот крст“, гласи еден од насловите во српските медиуми наменет за инцидентот кој вчера на Водици се случи во Штип. Неколку пливачи ...
сите 304 | | | веќе видена

Австрија дефинитивно се разбуди од сонот во кој ко-организаторот на ЕП живееше пред почетокот на главната фаза. Втор пораз во низа за Австријците во групата ...
сите 467 | | | веќе видена

Одговорност и соработка на политичките субјекти за законот за јавно обвинителство вчера побара премиерот во техничката Влада Оливер Спасовски. Ги повика ...
сите 425 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената ...
сите 248 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 133 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 168 | | | веќе видена

 Секој од 12-те знаци во зодијакот има свои позитивни карактеристики кои го издвојуваат од останатите. Сите ние имаме свои фаворити кога станува збор за ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што јаде Македонецот? Многу леб, малку месо!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: