ТАЛЕСКИ: “Ставрески во афект ме нарекол копиле и корумпиран до даска“


“Зоран Ставрески во телефонски разговор со негова колешка, во афект ме нерекол „копиле” и „корумпиран до даска” – рече првообвинетиот во аферата „Транспортер” ...
| | веќе видена | слични

Група од дваесетина граѓани меѓу кои и пратеничките на ВМРО-ДПМНЕ Невенка Стаменковска и Жаклина Пешевска денеска сакале да присуствуваат на рочиштето во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Почетокот на денешното судење за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски – „ТНТ”, е одложено два часа со цел адвокатите поставени по ...
| | веќе видена | слични

Членови на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, партиски поддржувачи и пратеничките Невенка Стаменковски и Жаклина Пешевска дојдоа пред Кривичниот суд да им ...
| | веќе видена | слични

На вчерашното рочиште Судот именува по службена должност адвокати на четворица од обвинетите во предметот ТНТ, по што тие побараа одложување на рочиштето со ...
| | веќе видена | слични

Пратеничките Невенка Стаменковска, Жаклина Пешевска, Александар Трајковски од предметот за насилствата пред Општина Центар, како и други поддржувачи од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничките од ВМРО-ДПМНЕ Невенка Стаменковска Жаклина Пешевска, како и група граѓани утринава се обидоа да влезат на судското рочиште „ТНТ“ кое се одржува во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев да договара пресуди и да вели дека без него судски одлуки не се носеле, тоа е класично уривање на правниот систем во Македонија, изјави новинарот ...
сите 476 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти на денот:Венко Филипче штанцаше милионски тендери, но не знае да ги заштити граѓаните од Корона вирусот.ЈО молчи и не отвора постапка ...
сите 186 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 144 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТАЛЕСКИ: “Ставрески во афект ме нарекол копиле и корумпиран до даска“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: