Кумановски тутунски бос, Мексиканец со македонско потекло ... на „црната листа“ должници на УЈП

Безмалку десет милијарди е сумата која ја должат јавни претпријатија на Управата за јавни приходи. Ова станува јасно од последната листа на должници објавена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Светските здравестени власти ги засилуваат напорите за да се спречи ширењето на смроносниот корона вирус. Првиот човек на СЗО е во Пекинг каде со Кинеската ...
сите 670 | | | веќе видена

Петнаесетина дена пред распуштање на Собранието, се засилуваат и притисоците овој пратенички состав да не го излгаса Законот за јавно обвинителство, дознава ...
сите 356 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 84 | | | веќе видена

Моментот кога Ѓорги Начевски во 59. минути пресуди „чекори“ на Игор Карачиќ ќе влезе во антологијата на Европските ракометни првества. На забавената снимка се ...
сите 216 | | | веќе видена

Во десетина минути, НБА лигата пред речиси четири години, во април 2016 година ги спакува најважните моменти од дведецениската кариера на коби Брајант во ...
сите 287 | | | веќе видена

Хеликоптерот кој го нарекувале „Мамба коптер“ било едно од најкористените превозни средства од страна на Коби Брајант. Според податоците од воздухопловството, ...
сите 182 | | | веќе видена

Германија размислува да ги евакуира своите државјани од провинцијата Хабеи, од каде што започна новиот коронавирус, изјави германскиот министер за надворешни ...
сите 80 | | | веќе видена

Коста Начевски е именуван за в.д.директор на градската депонија „Дрисла“ која од вчера повторно е регистрирана како јавно претпријатие и е под владение на Град ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кумановски тутунски бос, Мексиканец со македонско потекло ... на „црната листа“ должници на УЈП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: