Емил Димитриев: Фабриката „Кранфилд фаундри“ во Пробиштип е отворена со договор со претходната Влада


На огромно задоволство на сите жители од Општина Пробиштип денеска сме сведоци на започнување со работа на новата фабрика Кранфилд фаундри. Оваа инвестиција во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Република Северна Македонија и компанијата Локо Транс од Република Чешка, денес го потпишаа договорот за државна помош за инвестицијата во вредност ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Чешката компанија „Локо транс“ го потпиша договорот за државна помош. Ќе гради фабрика за шински возила. Инвестицијата е вредна 20 милиони евра, ќе се вработат ...
| | веќе видена | слични

Компанијата ќе отвори фабрика за шински возила во скопската Општина Гази Баба, а  според најавите ќе има околу 250 вработени, а ќе бидат преземени и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 208 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 184 | | | веќе видена

Просечната нето плата исплатена по вработен во декември 2019 година изнесува 26.836 денари, објави Државниот завод за статистика. А пред да дојде на власт, ...
сите 95 | | | веќе видена

Ливерпул со неповолни 1:0 загуби на гостувањето во шпанската престолнина против Атлетико Мадрид, ситуација која секако не ја посакуваа играчите на англискиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Емил Димитриев: Фабриката „Кранфилд фаундри“ во Пробиштип е отворена со договор со претходната Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: