Заев: Се знае во која фабрика, во која фирма, во која област се вработени 59.600 граѓани


Владата не може, а да не биде задоволна од покажаниот раст на економски план, во текот на 2019 година, оцени денеска премиерот Зоран Заев по пуштањето во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Анѓушев во обид да се оправда образложи дека владата се обидела да изнајде модел во кој што ќе се задоволат од една страна критериуми за либерализација на ...
| | веќе видена | слични

Во изминативе две и пол години во државава имаше тешки политички теми за решавање, па бројките во економијата не беа доминантни, иако се одлични, изјави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нови три странски инвестиции ќе почнат да се релизираат во земјава, а една од нив е и на американската компанија „Дура“, која ќе го дополни производството со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Дуи и сдсм со препукувања по одлуката партијата на Заев предизборно да коалицира со Беса. Од ДУИ велат дека тие го направиле СДСМ победник од губитник. Велат ...
сите 253 | | | веќе видена

 Ова ќе значи дека од денес па се до следниот петок нема да се дозволува организирање на разни манифестации, карневали, фестивали и спортски натпревари. Рокот ...
сите 600 | | | веќе видена

Првпат во 79 години, поради коронавирусот, откажан е саемот за автомобили во Женева, објавија швајцарските медиуми.Голем број други јавни настани низ ...
сите 250 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Се знае во која фабрика, во која фирма, во која област се вработени 59.600 граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: