ЗАЕВ: Отворивме 60.000 нови работни места!


Компанијата ќе отвори фабрика за шински возила во скопската Општина Гази Баба, а  според најавите ќе има околу 250 вработени, а ќе бидат преземени и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Социјалдемократскиот сојуз на Македонија продолжува со вистинска грижа за сите граѓани. Потврда за тоа се економски мерки и политики со кои се обезбедуваат ...
| | веќе видена | слични

СДСМ континуирано ги лаже и манипулира граѓаните. Нема ништо од ветувањата за 500 евра плата. Додека обичниот граѓанин едвај врзува крај со крај, СДСМ ги ...
| | веќе видена | слични

Преку одговорни економски мерки и политики обезбедува повеќе пари во секое семејство. Во таа насока е и мерката за субвенционирање на придонесите за ...
| | веќе видена | слични

Во изминативе две и пол години во државава имаше тешки политички теми за решавање, па бројките во економијата не беа доминантни, иако се одлични, изјави ...
| | веќе видена | слични

Нови три странски инвестиции ќе почнат да се релизираат во земјава, а една од нив е и на американската компанија „Дура“, која ќе го дополни производството со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мислам дека е многу невкусно лични имиња да се користат во предизборна кампања. Доколку кој било има замерка на моето постапување тоа треба да го пријави. Ако ...
сите 324 | | | веќе видена

Пораките испратени и од власта и од опозицијата на почетокот од предизборјето ги исцртаа контурите на предизборната кампања. Според она што можевме да го ...
сите 132 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Министерот задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми, ја предводеше делегацијата на Владата, во која беа и министерот задолжен за странски инвестиции, Елвин Хасан и ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗАЕВ: Отворивме 60.000 нови работни места!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: