Апостолоски: Катастрофалното работење на Александар Наумоски зазема загрижувачки размери

Расипништвото и катастрофалното работење на Александар Наумоски заземаат загрижувачки размери. Ѓорче Петров е општина која што се дави во ѓубре, кал, насекаде ...
| | веќе видена | слични

Општинските власти во Купрес, во југозападна Босна и Херцеговина, одлучија да не се одржат предвремени избори за градоначалник во февруари следната година, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Речиси шест децении граѓаните се надеваат на брана на реката Отиња, имаше многу иницијативи и проекти, од кој првиот беше уште пред четириесетина години, но ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети изјави дека оваа пролет, ќе се излезе од ќор-сокакот и проблемот со Бугарија ќе биде решен. „Во интерес е и на Вашингтон и на Брисел ...
сите 308 | | | веќе видена

ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
сите 303 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека бројот на американски жртви од коронавирусот следниот месец најверојатно ќе достигне 500.000. На настан ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апостолоски: Катастрофалното работење на Александар Наумоски зазема загрижувачки размери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: