Акцијата во Грчец и Арачиново, „лов во магла“!

2 копии
2 копии

Битолската и скопската полиција пред два дена на скопската улица Шуто Оризари уапсила 29-годишен битолчанец под сомневање дека е вмешан во фингирано извршување ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вчеравечер во скопска Шутка е уапсен 29-годишне битолчанец кој бил пријавен за киднапиран откако од сопствениот татко заедно со уште неколку лица изнудил пари ...
| | веќе видена | слични

На 15 декември, во вечерните часови, полициски екипи од Скопје и Битола, во организирана акција го уапсија 29-годишниот битолчанец кој е осомничен дека е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 384 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Акцијата во Грчец и Арачиново, „лов во магла“!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: