Кај Камчев донесов 710.000 евра во две спортски торби, едната беше долга еден метар, сведочеше БЛАГАЈНИЧКАТА Мирјана Бошковска на „Рекет“


Мирјана Бошковска, благајник во „Орка холдинг“ за која Орце Камчев во петочното сведочење рече дека заедно го избројале милионот евра за во торбата „луј витон“ ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со притворот на Љупчо Палевски,притвор за кој македонската јавност нема никакви информации, и дека целата операција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истото што вие сега ме прашувате истото и јас сум го слушнал постојат некаков вид на такви материјали сум слушнал и се шпекулира во јавноста дека постои некое ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката што го води случајот „Рекет“, Вилма Русковска вели дека нема сознанија за УСБ стикот кој го спомена попладнево лидерот на опозициската ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање рече дека постои УСБ-стик со компромитирачки ...
| | веќе видена | слични

Сум слушнал шпекулации дека постои некое стикче со инкриминирачки материјали и дека е во Обвинителството, одговори лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот Киро Тошевски кој деновиве е актуелен во јавноста со неговото сведоштво дека бил рекетиран, во емисија на телевизијата Алфа на која дебатираше со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Поминаа неколку дена од јавно признание на бизнисменот Киро Тошевски, кој на национален медиум на гостување самиот потврди дека бил предмет на рекетирање од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавното обвинителство е во спрега со власта на Зоран Заев и тоа е јасно како ден за секој еден граѓанин. Поминаа неколку дена од јавно признание на бизнисменот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 803 | | | веќе видена

Министерството за здравство го повлекло авансот што беше уплатен за набавка на вакцини од кинескиот производител „Синофарм“, но договорот не е откажан.Од ...
сите 470 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 454 | | | веќе видена

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 241 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски на денешната средба со стопанствениците во Битола, околу прашањето со собирањето на потписи за поништување на ...
сите 253 | | | веќе видена

Скопското обвинителство поведе постапка против двајца учесници на насилниот протест, по повод пресудата во случајот „Монструм“. Тие се гонат за кривично дело – ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кај Камчев донесов 710.000 евра во две спортски торби, едната беше долга еден метар, сведочеше БЛАГАЈНИЧКАТА Мирјана Бошковска на „Рекет“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: