Пратеничката Лашкоска од ВМРО-ДПМНЕ побара средствата предвидени за финансирање на ДУП-ови за помалите општини да се префрлат за општина Охрид

Скопје/Охрид, 10. декември 2019 (ИНПРЕС) – На денешната седница на Комисијата за буџет и финансирање, пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Ане Лашкоска ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница на Собранието на Република Македонија, пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Слаѓана Митовска изрази голем револт кон СДСМ и коалицијата, ...
| | веќе видена | слични

На денешната собраниска седница пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска рече дека дефинитивно е време СДСМ да ги тргне розевите наочари, да се соочи со ...
| | веќе видена | слични

На денешната собраниска седница пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Весна Пемова посочи дека лошите политики на оваа власт ги избрка граѓаните од Република ...
| | веќе видена | слични

На денешната собраниска седница пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев зборуваше за повеќе ветувања кои СДСМ не ги реализира, но ги напомена и лагите и ...
| | веќе видена | слични

На денешната собраниска седница во Собранието на Република Македонија, пратеничката Ане Лашкоска ги праша пратениците од СДСМ дали не се срамат од тоа што веќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната собраниска седница имаше обраќање пратеничката од редовите на ВМРО ДПМНЕ Лилјана Затуроска. Пратеничката кажа дека владата низ изминатите три ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната собраниска седница се обрати координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски при што порача на неговиот колега Велковски дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието на денешната 123 седница со 54 гласа „за“ го изгласа Крсте Шајноски за нов претседател на Советот за експерти на Агенцијата за супервизија на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските политичари сервилно прават се да им угодат на уцените од Бугарија, а ништо не преземаат за ускратените права на Македонците кај соседите. ...
сите 507 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ има стабилно парламентарно мнозинство, што се покажа со гласањето доверба во Собранието, а ВМРО-ДПМНЕ повторно е фатено во лаги дека ...
сите 258 | | | веќе видена

Засега нема да се препорачаат дополнителни рестриктивни мерки во земјава, ниту полициски час во одредени градови, како што на пример бараше Кризниот штаб на ...
сите 383 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесе Предлог на закон за престанување на важење на Законот за попис, по итна постапка. – Како ...
сите 142 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 119 | | | веќе видена

„Во Македонија се умира како никогаш, никогаш до сега. Три илјади и сто граѓани на Македонија со своите животи ја платија неспособноста на Владата на Зоран ...
сите 309 | | | веќе видена

Македонските безбедносни служби треба да го вклучат алармот после пораките од бугарскиот претседател Румен Радев кој побара разузнавачките служби да испитаат ...
сите 57 | | | веќе видена

Вчера повторна згасна млад живот како последица на короната. Почина пациент од Скопје на возраст од само 39 години. Засега нема информации дали имал претходни ...
сите 384 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратеничката Лашкоска од ВМРО-ДПМНЕ побара средствата предвидени за финансирање на ДУП-ови за помалите општини да се префрлат за општина Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: