УТРИНСКИ ФОКУС: Кои прилепски фирми ги прават најголемите пари


Одговарајќи на новинарско прашање во врска со притворот на Љупчо Палевски,притвор за кој македонската јавност нема никакви информации, и дека целата операција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истото што вие сега ме прашувате истото и јас сум го слушнал постојат некаков вид на такви материјали сум слушнал и се шпекулира во јавноста дека постои некое ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката што го води случајот „Рекет“, Вилма Русковска вели дека нема сознанија за УСБ стикот кој го спомена попладнево лидерот на опозициската ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање рече дека постои УСБ-стик со компромитирачки ...
| | веќе видена | слични

Сум слушнал шпекулации дека постои некое стикче со инкриминирачки материјали и дека е во Обвинителството, одговори лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот Киро Тошевски кој деновиве е актуелен во јавноста со неговото сведоштво дека бил рекетиран, во емисија на телевизијата Алфа на која дебатираше со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Поминаа неколку дена од јавно признание на бизнисменот Киро Тошевски, кој на национален медиум на гостување самиот потврди дека бил предмет на рекетирање од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавното обвинителство е во спрега со власта на Зоран Заев и тоа е јасно како ден за секој еден граѓанин. Поминаа неколку дена од јавно признание на бизнисменот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според пишувањето на локалните медиуми, болницата ќе се гради на земјиште со површина од 25 илјади квадратни метри и ќе може да прими околу илјада пациенти. Ќе ...
сите 757 | | | веќе видена

Веста за загинувањето на Коби Брајант ги погоди и македонските љубители на кошарката. Ѕвездата на НБА лигата загина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија, а ...
сите 334 | | | веќе видена

Илјадници навивачи вечерва се собраа во Мостар на пречекот на хрватската ракометна репрезентација. Ракометарите од Херцеговина кои го освоија среброто со ...
сите 245 | | | веќе видена

Драматичен крај на денешното судење за случајот „Рекет“ на кое сведочеше поранешната обвинителка од Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова. По ...
сите 226 | | | веќе видена

Клучниот проблем којшто го имаме и клучната разлика со ВМРО-ДПМНЕ за Законот за Јавно обвинителство е нивната забелешка со којашто бараат практично да нема ...
сите 130 | | | веќе видена

По денешното сведочење на обвинителката Лиле Стефанова, пратеникот на СДСМ, Хари Локвенец, рече дека во случајот „Рекет“ всушност станувало збор за поткуп. Тој ...
сите 61 | | | веќе видена

Големото градско дерби на Лос Анџелес е одложено, НБА реши дека утре нема да има кошарка во Стејплс Центар поради трагичната смрт на Коби Брајант, неговата ...
сите 143 | | | веќе видена

СДСМ, Зоран Заев и Венко Филипче продолжуваат да ги лажат и манипулираат граѓаните во предизборниот период. Нема ни трага ни глас од Клиничкиот центар кој сега ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УТРИНСКИ ФОКУС: Кои прилепски фирми ги прават најголемите пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: