Постудено со дожд и снег


Времето ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места врнежи од снег, особено претпладне. Ќе дува умерен, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претежно облачно, по котлините магливо и постудено, па потопли ќе бидат планинските места каде што ќе има и сонце. Највисоката максимална температура од 17 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Австралија во вторникот на 17 декември е измерена просечна максимална температура од 40,9 степени Целзиусови и тоа беше најтопол ден од почетокот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Просечната максимална температура на воздухот во земјата била 40,9 Целзиусови степени, со што е срушен рекордот од јануари 2013 година кога била забележана ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии
2 копии
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 563 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 235 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 437 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 104 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 434 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Постудено со дожд и снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: