Милошоски: Заев во ТРИ ДЕНА ИМА ТРИ РАЗЛИЧНИ ИЗЈАВИ за забелешките на Венецијанска комисија


По однос на изјавите на премиерот Заев малку е што во три дена има три различни изјави. Се случувало и по повеќе односно во три дена да има и по шест различни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии

Во ДУИ не ги коментираат информациите за прекин на коалицијата со СДСМ по формирање на Пржинската влада. Ова не било тема на разговор на денешната седница на ...
| | веќе видена | слични

– ДУИ е најголемата албанска политичка партија и на овие избори ќе настапи самостојно, без коалиции ниту со македонските, ниту со албанските партии. Напротив, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 273 | | | веќе видена

Надлежностите околу гонењето на кривични дела кои се поврзани и произлегуваат од незаконското следење на комуникациите или предметите на СЈО се клучниот камен ...
сите 333 | | | веќе видена

Европската ракометна федерација (ЕХФ) објави дека македонските судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе го судат финалето на Европското првенство. За Николов и ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: Заев во ТРИ ДЕНА ИМА ТРИ РАЗЛИЧНИ ИЗЈАВИ за забелешките на Венецијанска комисија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: