Што требало да разгледува Венецијанската комисија: Разногласие во Владата за Законот за јазици


ДУИ знаела дека пред Венецијанската комисија бил испратен целиот закон за употреба на јазиците, рече Артан Груби во емисијата Топ тема на Телма. Груби вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии

Во ДУИ не ги коментираат информациите за прекин на коалицијата со СДСМ по формирање на Пржинската влада. Ова не било тема на разговор на денешната седница на ...
| | веќе видена | слични

– ДУИ е најголемата албанска политичка партија и на овие избори ќе настапи самостојно, без коалиции ниту со македонските, ниту со албанските партии. Напротив, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанските членови на Судскиот совет излегоа со став спротивен на претседателот на Советот, Кире Здравев. Тие се оградуваат од изјавата на Здравев дека ...
| | веќе видена | слични

„Во голема мерка вицепремиерот Бујар Османи беше во право кога изјави дека Венецијанската комисија не е супермаркет па од нејзиниот извештај за Законот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 273 | | | веќе видена

Надлежностите околу гонењето на кривични дела кои се поврзани и произлегуваат од незаконското следење на комуникациите или предметите на СЈО се клучниот камен ...
сите 333 | | | веќе видена

Европската ракометна федерација (ЕХФ) објави дека македонските судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе го судат финалето на Европското првенство. За Николов и ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што требало да разгледува Венецијанската комисија: Разногласие во Владата за Законот за јазици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: